Jakie lampki nocne wybrać do sypialni? Opcje do czytania.

0
2669
minimalistyczne oświetlenie szarej sypialni - reflektorki

Sypialnia jest pomieszczeniem, które kojarzy się przede wszystkim z relaksem, odprężeniem i błogim snem. Jego aranżacja często bywa więc sporym wyzwaniem. Podobnie jak wybór oświetlenia. To właśnie ono w największym stopniu wpływa na nastrój oraz atmosferę w pomieszczeniu.

Nie tylko funkcjonalność

lampki nocne do sypialni

Bardzo często funkcję lampek nocnych pełnią lampy podłogowe. Umieszczone przy łóżku sprawią, że wnętrze będzie wyglądać oryginalnie i nowocześnie. Jeśli Twoja sypialnia jest niewielka, wybierz smukłe, wysokie modele. Dzięki nim wnętrze wyda się bardziej przestronne.

Idealnym wyborem do niewielkiej sypialni będzie nowojorska lampa podłogowa Agnes.

Sypialnia w designerskim stylu

lampki nocne do sypialni

Jeśli zależy Ci na minimalistycznym, nowoczesnym designie i oryginalnej stylistyce wnętrza, zamiast stojących lampek nocnych użyj wiszących modeli. Zawieszone po obu stronach łóżka pozwolą zaoszczędzić naprawdę sporo miejsce. Będą stanowić również efektowny element dekoracyjny. Chcesz osiągnąć naprawdę wyjątkowy efekt? Postaw na kontrastowe zestawienie dwóch różnych lamp.
Zależy Ci na wspaniałych wrażeniach wizualnych? Sięgnij po wiszącą, delikatną lampę z piór Eos Large.

Do wieczornej lektury

Jeśli uwielbiasz czytać przed snem, postaw na model z regulowanym natężeniem światła.
Zwróć uwagę również, aby dolna krawędź abażuru znajdowała się nie wyżej niż 50 cm powyżej poziomu materaca.
Jeśli funkcję lampek nocnych będą pełnić kinkiety, powinny zostać umieszczone na wysokości 70-80 cm nad materacem.
Dzięki tym prostym trikom zatopisz się w ulubionej lekturze bez szkody dla wzroku.

W zależności od swoich preferencji oraz planowanej aranżacji wnętrza, sięgnij po model podłogowy lub taki, który postawisz na nocnym stoliku. Idealnym dodatkiem do sypialnianych lamp będzie żarówka o mocy 25 W i neutralnej barwie światła.

Jeśli chcesz zmienić proporcje przestrzeni

kinkiety do sypialni nad łóżko

Chcesz optycznie zmienić proporcje przestrzeni? Wykorzystaj do tego celu… kinkiety. Jeśli ściany w sypialni są zbyt wysokie, powieś kinkiety w taki sposób, by wiązka światła padała na dół. Jeśli ściany są zbyt niskie, skieruj wiązkę światła w górę.
Aby optycznie poszerzyć wnętrze, ustaw strumień tak, by padał na jedną ze ścian.

Nie zapominaj o tym, aby dopasować kinkiety do stylistyki wnętrza. Przykładowo, do sypialni w eleganckim stylu będzie pasował biały kinkiet Carat. W nowoczesnej przestrzeni wspaniale odnajdą się chromowany kinkiet Ball. Doskonałym dodatkiem do klasycznie zaaranżowanego wnętrza będzie kremowy kinkiet Caserta lub Lima od Astro Lighting.

Źródło zdjęć: Pinterest, Marcin Ratajczak, mode:lina