Gdzie lepiej kupić mieszkanie? Na rynku wtórnym czy pierwotnym?

0
1584
dom z rynku wtórnego jak wyremontować

Rynek pierwotny czy wtórny, oto jest pytanie? Czy lepszym zakupem są mieszkania na rynku pierwotnym, w końcu kupujący zostaje pierwszym właścicielem? Może jednak postawić na mieszkania na rynku wtórnym, mając przy tym choćby więcej wariantów wyboru? Skupmy się na zaletach nieruchomości z obu rynków.

Dlaczego warto wybierać mieszkania na rynku pierwotnym?

Decydując się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, uzyskuje się wiele korzyści. Wszystko jest świeże, nowe, nie trzeba martwić się remontami, przystępuje się do wykończenia wnętrz według własnych pomysłów. Mieszkania w nowym budownictwie są projektowane i budowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, materiałów. Budynki posiadają liczne udogodnienia, dla osób niepełnosprawnych, windy, monitoring. Większość inwestycji na rynku pierwotnym posiada także rozwiązania przyjazne zmotoryzowanym mieszkańcom. Zakup miejsca garażowego pozwala trzymać auto w komfortowych warunkach. Mieszkania z rynku pierwotnego to również funkcjonalność użytkowa, wpływająca na wysoki komfort.

Dlaczego opłaca się kupić mieszkanie na rynku wtórnym?

Oferty mieszkań na rynku wtórnym są najróżniejsze. Od kilku letnich, po takie, które mają naprawdę długą historię. Dlaczego niektórzy decydują się właśnie na zakup mieszkania używanego? W wielu sytuacjach decyduje o tym lokalizacja. Dziś w największych polskich miastach nowe budownictwo powstaje zazwyczaj z dala od centrum. W centralnych punktach danego miasta często po prostu brakuje gruntów na nowe inwestycje. Dlatego często jedyną okazją by zamieszkania w centrum jest szukanie ofert na rynku wtórnym. Mieszkania używane w wielu przypadkach pozwalają na szybkie wprowadzenie się. Jeżeli mieszkanie jest zadbane, nie wymaga tzw. wyzerowania, a kupującemu pasuje standard, to praktycznie od podpisania umowy do wprowadzenia nie mija wiele czasu. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, bardzo dokładnie można zorientować się w sytuacji związanej z sąsiedztwem. Wiadomo, kto będzie sąsiadem, a i nie ma problemów z zapoznaniem się z towarzyszącą infrastrukturą.

Remont to ważna decyzja

Jedną z najważniejszych decyzji w życiu każdego z nas jest przeprowadzenie remontu. Każdy budynek, każde mieszkanie po jakimś czasie wymaga odświeżenia.
Zazwyczaj już po kilkunastu latach od wprowadzenia się, potrzebny jest choćby niewielki remont domu. Ubytki w elewacji, zabrudzone ściany, a może płytki w kuchni, które już nas nie zachwycają, są najlepszą motywacją do przeprowadzenia remontu.
Na pewno przez wiele lat mieszkania w jednym miejscu wpadł nam do głowy niejeden pomysł jak zmienić wygląd naszego miejsca zamieszkania.

Może nowy kolor elewacji lub powiększenie okna w salonie ? W przypadku remontu ogranicza nas tylko nasza fantazja.

Taką rzecz najlepiej powierzyć fachowcom. W internecie oraz prasie lokalnej zawsze znajdziemy ogłoszenia firm, które robią remonty domów, oraz remonty mieszkań. Warto wybrać dobrego, rzetelnego fachowca, który przeprowadzi nam remont domu z jak największym profesjonalizmem.

Pamiętajmy, że remont to inwestycja na długie lata, dlatego nie warto na tym za bardzo oszczędzać.