Co postawić na balkonie? Aranżacje i pomysły na dekoracje

0
2208
meble na balkon w bloku

Balkon to wizytówka lokatora w bloku. Często jest widoczny z ulicy. Przechodzący ludzie widzą, co jest trzymane na balkonach. Nie zawsze wygląda to dobrze. Przeczytaj, co zrobić, żeby twój balkon był ładny i funkcjonalny.

Nie zagracaj przestrzeni balkonowej

Łatwo jest to zrobić i postawić niepotrzebne rzeczy na balkonie. Potem to nie prezentuje się dobrze. I trzeba posprzątać, żeby było lepiej. Ważne, żeby nie traktować balkonu jak piwnicy. To jest powierzchnia dla użytkownika, a nie zbędnego sprzętu. Na balkon wychodzi się dla przyjemności, a nie z trudem przeciska wśród gratów. Stare meble należy odpowiednio zutylizować, wzywając firmę, która zajmuje się tego typu usługami. Zagospodarować balkon można w ciekawy sposób. Tak, żeby przyjemnie spędzić tu czas.

Meble – jakie na balkon?

Warto zobaczyć ile wynosi powierzchnia i zdecydować, co postawić. Nie wszystko zmieści się, gdy jest zbyt mało miejsca. Można postawić dopasowany kolorystycznie komplet mebli, który będzie ładnie wyglądał. Zachęci do przebywania na balkonie w miłym towarzystwie. Wykonane z wytrzymałych materiałów są odporne na warunki atmosferyczne. Szczególnie te, które zrobione są z plastiku, który łatwo umyć.

Meble na balkon – jakie wyposażenie, kwiaty

Fotele, krzesła – do siedzenia dla gości i nie tylko. Na balkonie można usiąść z książką, komputerem lub bez żadnych sprzętów. Patrzeć na okolicę, zieloną trawę, ładne drzewa oraz kwitnące kwiaty.

Stół, stolik – istotna część wyposażenia balkonu. Na stole można położyć jedzenie, a także coś do picia. To, co się aktualnie używa. Skorzystać z internetu, poczytać książkę, gazetę.

Rośliny różne – ważne, żeby wybrać gatunki roślin, które mogą być postawione na balkonie. Gdy jest tam słońce przez cały dzień, odpowiednie będą kaktusy, które lubią takie warunki. Jeśli jest cień lub półcień, dobrze będą wyglądały kwiaty z zielonymi liśćmi, które nie staną się żółte pod wpływem promieni słonecznych. Są także różne kolory kwiatów ozdobnych, które mogą być posadzone w wiszących doniczkach na balkonie.

Balkon – co na podłogę?

Warto pomyśleć o podłodze na tej ważnej powierzchni. To na niej stoją meble balkonowe, po niej chodzą mieszkańcy i ich goście. Odpowiednie będą płytki na balkon, które są odporne na deszcz, mróz, inne warunki. Zachowają swój ładny kolor, nie pękną, długo wytrzymają.

Jak widać, urządzenie balkonu nie jest trudne. Wystarczą meble, kwiaty, dobre płytki podłogowe i balkon będzie ładny. Z przyjemnością będziesz tam przebywać na co dzień i nie tylko.