Co oznacza budowa domów pod klucz?

0
1658
budowa dachu domu - wybór firmy pod klucz

Często w ogłoszeniach firm budowlanych oferujących swoje usługi pojawia się pojęcie „budowa domów pod klucz”. Nie wszyscy wiedzą czym jest taka usługa. Z tego powodu warto dopytać w firmie jakie czynności wchodzą w zakres tej usługi, w szczególności że cena tej usługi w różnych firmach ma inną wysokość. Dopytując w firmach o uszczegółowienie tego pojęcia może pojawić się kilka opcji.

Według wielu budowa domów pod klucz to przejęcie stanu pod klucz w postaci surowej zamkniętej. Może jednak pojawić się jeszcze opcja przejęcia domu w stanie niemal gotowym do zamieszkania, który obejmuje stan surowy zamknięty oraz wykończenie(takie jak podłogi czy gładzie, glazura). Zgodnie z tą definicją do zamieszkania w takim domu wystarczające jest wstawienie mebli, a łazienka jest ukończona, czyli posiada kabinę, muszlę i całą resztę. Jednakże zdarza się, że pojęcie budowy domów pod klucz określa miejsce w pełni gotowe do zamieszkania, gdzie znajduje się podstawowy asortyment mebli i zabudowa kuchni.

Odbiór domu z budowy pod klucz – problemy?

Z powodu wielu rozbieżności i braku odgórnie wskazanej definicji warto zapoznać się z treścią definicji realizatora jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Ogólna definicja mówiąca o kompleksowo wykończonych budynkach, które firmy budowlane oddają do rąk swoich klientów po zakończeniu wszystkich uzgodnionych prac, wskazuje że to klient powinien uzgodnić zakres prac wykończeniowych. Na pewno oferta taka oszczędza każdemu:

  • czas
  • nerwy
  • kontrolę dostaw i materiałów

Z tego powodu warto postawić na firmę budowlaną, która może pochwalić się:

  • wieloletnim doświadczeniem
  • licznymi wykonanymi już realizacjami,
  • rzetelnością,
  • profesjonalizmem,
  • terminowością,

Istotnym elementem pracy firmy budowlanej jest postawienie na wysoką jakość używanych materiałów budowlanych. zapewni to bezproblemowe użytkowanie domu przez długie lata. Cały proces budowy domu pod klucz powinno przebiegać terminowo, bezproblemowo i sprawnie. O firmach budowlanych świadczy także utrzymanie placu budowy w nienagannym porządku, odpowiednie zabezpieczenie materiałów czy zachowanie zieleni na terenie posesji w trakcie i po zakończeniu budowy.