Przewaga pieniądza w dzisiejszych czasach

0
1070
czy pieniądze dają szczęści

Wielu Polaków, żyjących na przeciętnym poziomie, chciałoby zmienić swój obecny status materialny.
Możliwości jest kilka. Najczęściej myślimy o zmianie pracy. Za lepiej płatną posadą, jesteśmy w stanie
wyjechać za granicę. Byle lepiej zarabiać. Zazdrościmy osobom, które w swoim życiu dorobiły się fortuny.
Zwłaszcza, jeżeli owa fortuna przyszła im bez większego wysiłku.

Słynne powiedzenie, mówi, że pieniądze szczęścia nie dają. Nie każdy z nas, jest w to w stanie uwierzyć.
Bogactwo ma też swoje ciemne strony, o których my często zapominamy. Pieniądze same w sobie, nie są
niczym złym. W jakimś stopniu, na pewno ułatwiają nam życie. Jednak złe podejście do nich, może kosztować
nas wiele.

Z posiadaniem znacznej wartości majątków, kojarzy się nam głównie ciężka praca. Nic bowiem, poza wszelkimi
opadami, nie spada nikomu z nieba. Ktoś ma, potocznie mówiąc, „fuksa” i wzbogaca się dość szybko na przykład
stając się dziedzicem fortuny. Ktoś inny, wygrywa grube miliony w popularnych loteriach. Życie pisze różne scenariusze, które my nie zawsze jesteśmy w stanie zaakceptować, czy się z nimi pogodzić.

Inne powiedzenie, mówi, że najgorzej gdy z dziada robi się pan. Czyli ktoś, kto ledwo wiązał koniec z końcem, w jednej chwili staje się kimś w rodzaju milionera. Jest to prawda, którą dość łatwo jest zaobserwować. Bogacze, chociaż nie wszyscy, lubią traktować innych mniej lub bardziej, z góry. Ludzie zapominają, że w ostatecznym rozrachunku, liczy się to jakim jesteś człowiekiem a nie ile pieniędzy masz na koncie.

Filozofia życia jest bardzo prosta. Tylko my, raz po raz jesteśmy w stanie ją skomplikować. Pieniądze, nigdy nie powinny być wyznacznikiem człowieczeństwa. Nadmiar dóbr materialnych, prowadzi niekiedy do wielkich ludzkich dramatów. Pieniądze w pewnym momencie mogą stać się bóstwem. Jest to droga na życiowe zatracenie. Królowie świata, czy też królowie życia, to niemal zawsze ludzie wysoko majętni, którzy zapominają, że wraz ze śmiercią fizyczną, tracą wszystko.

Są jednak dwa rodzaje śmierci, tą drugą jest śmierć duchowa, psychiczna. Choć częściej dotyczy ona ludzi, mniej zasobnych w dobra materialne, to jednak w taki sposób, umrzeć może każdy z nas. Depresja, czy inne choroby, dziś uważane już za przypadłości cywilizacyjne, mogą odebrać życie w wymiarze nie fizycznym. Nadmiar pieniędzy, może prowadzić do załamania nerwowego. Gdy ktoś nie ma pieniędzy na bieżące wydatki, a ktoś inny zastanawia się co jeszcze mógłby z nimi zrobić, popada niemalże w identyczny stan.

Można go przyrównać do labiryntu, z którego nie możemy znaleźć wyjścia. Co zazwyczaj towarzyszy takim stanom? Lęk, frustracja, zagubienie, niepewność w działaniu oraz w podejmowaniu decyzji. Pieniądze mogą stać się pułapką, którą możemy zastawić na siebie lub na kogoś innego. Nie wszystkich ludzi, są one w stanie zmienić.
Są osoby odporne na działanie czynników finansowych. To ludzie silni psychicznie. W dzisiejszym świecie jest ich niestety coraz mniej.

Pieniądze, mimo wszystko, mogą być czasami pomocne w budowaniu silnej osobowości. Zawsze możesz wziąć opcję darmowej pożyczki od firmy pozabankowej mając złożony wniosek o dowód osobisty, ale pamiętaj o kosztach.
Nie można jednak dopuścić a przynajmniej nie powinno się, do przerostu tzw. formy nad treścią.
Z dużą gotówką, kojarzy się pycha, chciwość a nawet małostkowość. Ludzie bogaci nie zawsze są doceniani.
W życiu ważne jest, by człowiek nie udawał żadnej filozofii w myśl zasady, że inni to „kupią” i stanę się duszą towarzystwa.

Rozwaga oraz ostrożność, są wskazane na każdym etapie ludzkiego życia.