Kiedy zlecić dezynsekcję?

0
1053

Nie warto czekać z przeprowadzeniem dezynsekcji, jeżeli zauważyliśmy już w mieszkaniu ślady obecności insektów. Większość gatunków wiedzie bowiem skryty tryb życia, lecz w sprzyjających warunkach rozmnaża się bardzo szybko. Dowiedz się więcej na temat profesjonalnej dezynsekcji.

W tym artykule:

  • Co to jest dezynsekcja?
  • Najpopularniejsze metody dezynsekcji
  • Czy dezynsekcja jest bezpieczna?
  • Ile kosztuje dezynsekcja w Warszawie?

Możesz walczyć z insektami za pomocą domowych lub amatorskich sposobów, ale większość z nich okazuje się mało skuteczna. Niektóre stwarzają nawet ryzyko pożaru albo mogą uszkodzić wyposażenie pomieszczeń. Nie warto zatem ryzykować tym bardziej, że cena dezynsekcji w Warszawie zaczyna się już od 150 zł (żelowanie na prusaki i karaluchy w Dezpro). 

Co to jest dezynsekcja?

Zacznijmy jednak od podstaw, czyli pytania, co to właściwie jest dezynsekcja? Według definicji są to wszystkie zabiegi, których celem jest zwalczanie insektów takich, jak na przykład:

– pluskwy, 

– prusaki i karaluchy,

– komary,

– mrówki,

– mole spożywcze,

– wszy,

– biedronki azjatyckie. 

Wszystkie te owady stwarzają większe lub mniejsze zagrożenie dla ludzi i ich siedzib. Niektóre przenoszą groźne choroby, inne gryzą lub są jadowite, a np. pluskwy żerują na człowieku, karmiąc się jego krwią. Warto pamiętać, że profesjonalnie przeprowadzone zabiegi dezynsekcji skutecznie likwidują insekty, a nie tylko działają odstraszająco. 

Najpopularniejsze metody dezynsekcji

Wybór odpowiedniej metody dezynsekcji zależy od rodzaju zagrożenia oraz warunków lokalowych. W zależności od sytuacji zastosować można:

– żelowanie na prusaki i karaluchy,

– zamgławianie ULV (np. podczas odpluskwiania),

– opryskiwanie pod wysokim lub niskim ciśnieniem,

– zamgławianie termiczne, przeznaczone do pracy na dużych powierzchniach (odkomarzanie posesji lub dezynsekcja magazynów i hal przemysłowych).

O tym, jaką metodę wybrać, każdorazowo decyduje technik z firmy DDD. To on bierze na siebie odpowiedzialność za skuteczność zabiegu. Zwykle po prawidłowo przeprowadzonej dezynsekcji klient otrzymuje gwarancję zabezpieczenia przed insektami. Okres jej trwania jest różny i zależy zarówno od zwalczanego zagrożenia, jak i zastosowanej metody dezynsekcji.

Czy dezynsekcja jest bezpieczna?

Warto jednak podkreślić, że niezależnie od sposobu, w jaki profesjonalna firma DDD usunie insekty z Twojego mieszkania, działania te zawsze są absolutnie bezpieczne dla Ciebie, Twoich bliskich oraz zwierząt domowych. Gwarantuje to stosowanie wyłącznie atestowanych środków owadobójczych w zalecanych przez producentów stężeniach. 

Przed rozpoczęciem każdego zabiegu technik poinformuje Cię, co należy zrobić przed, jak i po dezynsekcji. Działania te mają na celu zwiększenie ogólnej skuteczności zabiegów oraz zabezpieczenie pomieszczeń na maksymalnie długi okres. O tym, jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji, możesz także przeczytać na stronie internetowej firmy DDD z Warszawy.

Ile kosztuje dezynsekcja w Warszawie?

W Warszawie ceny dezynsekcji zaczynają się już od 150 zł. Tyle kosztuje zabieg zwalczania mrówek, karaluchów i prusaków lub pcheł wykonany metodą:

– żelowania,

– opryskiwania.

Za zamgławianie ULV, stosowane np. w odpluskwianiu, zapłacić należy od 200 zł wzwyż. Natomiast cena odkomarzania w Warszawie to kwota minimum 250 zł. W praktyce każdy zabieg wyceniany jest indywidualnie, ponieważ na wysokość ceny wpływa wiele czynników takich, jak liczba pomieszczeń, ilość łóżek (odpluskwianie), wielkość posesji (odkomarzanie, zwalczanie biedronek), metraż pomieszczeń (żelowanie na prusaki czy karaluchy).