Płytki z wzorem czy bez – jakie wybrać?

Istnieje wiele różnych rodzajów płytek, które to sprawna złota rączka może ułożyć w ramach podłóg, ścian i sufitów. Jednym z najstarszych typów są płytki ceramiczne – są one z wypalanej gliny i były używane zazwyczaj w łazience na ścianach i podłogach.

Istnieje również płytki z tworzywa sztucznego, które są używane głównie do ścian i sufitów. Płytki ceramiczne zostały przeniesione z łazienki do innych części domu. Współczesne domy często mają kuchenne blaty , a czasem nawet żywe ściany pokoju wykonane są z płytek ceramicznych. Płytki Cersanit mogą być zastosowane poprzez użycie specjalnego kleju wodoodpornego aby stworzyć odpowiednio gładką powierzchnię. Płyty z tworzyw sztucznych, które zyskały na popularności od czasu zakończenia II wojny światowej, są dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i wzorach. Istnieją dwa rodzaje płytek z tworzywa sztucznego. Sztywne wykonane są z polistyrenu a elastyczne płytki są zwykle wykonane z winylu. Obie opcje są stosowane w taki sam sposób.

W zależności od tego w jakim stylu zostało urządzone mieszkanie, w takim stylu powinny także zostać dobrane kafelki. Gładkie płytki, bez żadnych wzorów, gładkie i bez struktur idealnie odnajdą się w prostych, minimalistycznych aranżacjach. Ponadto, takie płytki są niezwykle uniwersalne. Zatem jeśli po kilku latach stwierdzisz, że chcesz minimalizm przekuć na coś bardziej przytulnego, to proste płytki w jednym kolorze odnajdą się również w takim stylu. Jeśli jednak mówimy o płytkach z wzorami tu sprawa się nieco komplikuje. Dlaczego? Płytki z wzorami dużo trudniej się aranżuje. Dlatego trzeba mieć naprawdę spójny i niebanalny pomysł na mieszkanie, aby wpleść do niego właśnie takie płytki. Płytki z wzorami mają tę zaletę, że zdecydowanie ożywiają przestrzeń, w której zostały zastosowane.