Płytki na zewnątrz – jakie najlepsze?

Wykańczając dom musimy pomyśleć też o tarasie, balkonach i innych elementach zewnętrznych. Z tym wiąże się wybór odpowiednich płytek do wyłożenia, bo to one często są elementami, które są używane na zewnętrzne podłogi.

  

Coraz więcej osób taras projektuje już wraz z budową domu. Dzięki temu zamiast drewnianych konstrukcji podatnych na warunki pogodowe mamy betonową konstrukcję wypoziomowaną i połączoną z domem, która będzie bardzo trwała. Wybierając płytki na taras warto sprawdzić, czy nadają się one na zewnątrz, gdzie narażone będą na skrajne temperatury, oraz czy mają wysoką klasę ścieralności. Terakota i gres prezentują się zawsze znakomicie, natomiast ciekawą alternatywą mogą być płytki drewnopodobne, dostępne w wielu kolorach i wzorach.

Tego typu płytki zewnętrzne różnią się od tych, które są wybierane do pomieszczeń domowych. Przede wszystkim muszą mieć zwiększoną wytrzymałość, bowiem pod wpływem mrozu i wilgoci, terakota łatwo pęka. Konieczne jest też sprawdzenie, czy płytki są antypoślizgowe. Musimy czuć się bezpiecznie, kiedy po nich chodzimy.