Jak zaaranżować małą łazienkę?

Mała łazienka to spore wyzwanie dla każdego, kto zabiera się za jej aranżacje. Optycznie można powiększyć małą łazienkę stosując odpowiednio dopasowane kafelki. Ich kształt jak również wygląd powinien być dostosowany do zastanych warunków. Najlepiej przy aranżacji małej łazienki stosować płytki o dużych wielkoformatowych kształtach. Najlepiej też postawić na jasne kolory. Nie musi być to biel, bardzo modna w ostatnim czasie. Świetnie do aranżacji małej łazienki sprawdzą się materiały wykończeniowe utrzymane w beżach bądź brązach. Dzięki nim łazienka nabierze głębi. Łazienkę można ożywić stosując na przykład mozaikę na wybranych elementach ścian, tuż nad umywalką czy w postaci obudowy wanny.

Skupimy się na tym co wpływa najbardziej na ogólny wygląd naszej łazienki czyli płytki, musimy wiedzieć, że odpowiednio dobrane mogą powiększyć lub pomniejszyć optycznie naszą prywatną przestrzeń.

Modne są ostatnio ciemne stylizowane na nowoczesne łazienki, czy klasyczne jasno-białe, albo jeszcze inne, pomysłów jest masa jak może wyglądać nasza łazienka. Kwiaty jako wzór dekoracyjny może prezentować się dobrze, jednak miejmy na uwadze, że zmniejszamy optycznie naszą łazienkę, jednak jeśli dobierzemy odpowiednio wielkość płytki możemy tego uniknąć a kluczem może być odpowiednie rozmieszczenie tych płytek ze wzorami kwiatów, jeśli mamy małą łazienkę i chcemy optycznie ją powiększyć dobrze by było zastosować płytki w jednym kolorze maksymalnie dwóch i o jasnej barwie, ale dobrze przemyślane kontrastowe rozmieszczenie płytek potrafi również dać świetny efekt na malej przestrzeni. Jeśli chodzi o wielkość płytek nie ma takiej reguły, że do malej łazienki nadają się wyłącznie małe płytki, odpowiednie duże płytki mogą dobrze wyglądać również w malej łazience.